Biblioteka - Aktualności

17 marca 2017 10:00 | Biblioteka - Aktualności

Konkurs Pięknego Czytania 2017

W dniach 15.03. i 16.03.2017 r. w Bibliotece Publicznej Gminy Gołuchów odbyły się eliminacje gminne konkursu pięknego czytania „Czytanie jest sztuką”. W tegorocznej edycji odbywał się on pod hasłem „Czytam, bo lubię”. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, rozwijanie sprawności językowej, popularyzacja twórczości współczesnych pisarzy polskich tworzących dla dzieci oraz zachęcenie do czytania książek spoza kanonu lektur.
W konkursie wzięli udział uczniowie sześciu szkół podstawowych naszej Gminy, wyłonieni spośród uczestników przeprowadzonych wcześniej eliminacji szkolnych. Został on zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych:

- kategoria I (klasy I-III) – 19 osób w eliminacjach gminnych;
- kategoria II (klasy IV-VI) – 15 osób.

 

Jury w składzie: p. Krystyna Kubiak – dyr. GZEAS, p. Patrycja Walerowicz-Wojtkowiak – dyr. Gołuchowskiego Centrum Kultury „Zamek”, p. Tomasz Karoń – radny Gminy Gołuchów, do powiatowego etapu konkursu zakwalifikowało następujące osoby z I kategorii wiekowej:

 

1. Daria Niedziela, kl. III, Szkoła Podstawowa w Kucharkach
2. Izabela Stasiak, kl. II, Szkoła Podstawowa w Kucharkach
3. Marta Prymerska, kl. III Szkoła Podstawowa w Jedlcu
4. Amelia Śmigiel, kl. II, Szkoła Podstawowa w Tursku
5. Julia Kurkowiak, kl. III a, Szkoła Podstawowa w Gołuchowie

 

Jury w składzie: p. Krystyna Kubiak – dyr. GZEAS, p. Małgorzata Stasiak – pracownik Gołuchowskiego Centrum Kultury „Zamek”, p. Stanisława Kuźnicka – bibliotekarz, wyłoniło spośród uczniów z II kategorii wiekowej następujących uczestników dalszego etapu konkursu:

 

1. Julia Hadrzyńska,  kl. VI, Szkoła Podstawowa w Tursku
2. Julia Marciniak,  kl. VI, Szkoła Podstawowa w Jedlcu
3. Natalia Nowak, kl. V, Szkoła Podstawowa w Kościelnej Wsi
4. Michał Młynarczyk, kl. VI, Szkoła Podstawowa w Jedlcu
5. Tymoteusz Trocha, kl. V, Szkoła Podstawowa w Kucharkach

 

Wybranie pięciu uczestników z każdej kategorii wiekowej nie było łatwe, poziom czytelniczy był bardzo wyrównany, dlatego w obu przypadkach konieczne były „dogrywki”. Ostatecznie pięcioro „Mistrzów Pięknego Czytania” z I oraz pięcioro z II kategorii wiekowej otrzymało nagrody książkowe a dyplomy – wszyscy uczestnicy konkursu. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na konkursie powiatowym, który odbędzie się w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie na przełomie marca i kwietnia.

Przeczytano: 248 razy. Do góry

Zdjęcia:

Wyszukiwarka

Realizacja: IDcom-web.pl