Zadaj pytanie

Wójt Gminy Gołuchów Marek Zdunek

czeka na uwagi i sugestie od mieszkańców, wypełnij poniższy formularz i podziel się swoją opinią

Pytanie


* podaj jeżeli chcesz otrzymać odpowiedź pocztą e-mail.

Zostało 2000 znaków do wpisania.


inny obrazek

Lista odpowiedzi

28 lutego 2017 | Andy

Witam, strona gotis.pl zawiera zlosliwe oprogramowanie i nie mozna jej bezpiecznie przegladac a interesuja mnie aktualne wiadomosci z tej strony na ten rok. Jedynie na goluchow.pl jest bezpiecznie. Pozdrawiam.

Dziękuję za informację, w dniu wczorajszym przekazałem ww. informację do Gołuchowskiego Ośrodka Turystyki i Sportu z poleceniem sprawdzenia opisywanego problemu.
Jednocześnie proszę o informację, za pomocą jakiego oprogramowania antywirusowego lub dedykowanego narzędzia ustalono ww. problem.

Z poważaniem
Marek Zdunek - Wójt

15 lutego 2017 | Bogna

Witam, Bede bardzo wdzięczna za informacje gdzie mozna kupić lub uzyskać dostęp(wypożyczyć) do książki S.Małyszko pt."Jedlec na przestrzeni wieków" Moi pradziadkowie Nowaccy w latach 60-70 XIX w zamieszkiwali w Jedlcu zanim przeniesli sie do Jastrzębnik. W Jedlcu urodził sie mój dziadek. Jestem w trakcie pisania historii rodzinnych ale niestety z tamtych czasów pozostało bardo niewiele informacji. W Gołuchowie byłam kilkakrotnie turystycznie a także jako dziecko z wizytą u ks.Powela, który był wujem mojego ojca.To bardzo piękny kawałek naszego kraju. Pozdrawiam Bogna Goetzendorf-Grabowska

Szanowna Pani,
Dziękuję za zadane pytanie. Bardzo wiele osób zgłębia historię rodzinnych stron z pomocą wydanej przez Samorząd Gminy Gołuchów publikacji „Jedlec na przestrzeni wieków”, autorstwa Stanisława Małyszki. Taki był nasz cel, aby książka ta była pretekstem do podróży sentymentalnej do ziemi praojców, a często również do krainy dzieciństwa. Cieszy zatem fakt, że również Panią do tego zainspirowała.
Książkę można nabyć bezpośrednio w Urzędzie Gminy w Gołuchowie. Możliwa jest również wysyłka. W tej kwestii proszę skontaktować się z Gołuchowskim Centrum Kultury „ZAMEK”, tel. 62 7696977, e-mail gckzamek@goluchow.pl
Książkę można również wypożyczyć w Bibliotece Publicznej Gminy Gołuchów.
Serdecznie pozdrawiam, zapraszając oczywiście do odwiedzania Gołuchowa oraz Jedlca – rodzinnych stron Pani pradziadków.

W imieniu
Marka Zdunka – Wójta Gminy Gołuchów
Patrycja Walerowicz – Wojtkowiak
Dyrektor Gołuchowskiego Centrum Kultury „ZAMEK” w Gołuchowie

12 stycznia 2017 | Zatroskany

Wydano ostrzeżenia w związku ze smogiem. Proszę sprawdzić czym palą w piecach mieszkańcy ulicy Wierzbowej w Kościelnej Wsi, tak po godzinie 18.00. Jak się wjeżdża na tą ulicę to od razu dwa domy na przeciwko potrafią wytworzyć cały smog dla Kalisza. Ponieważ Kościelna Wieś jest "niczyja" czyli nie należy do Kalisza a straż miejska z Pleszewa tu nie zagląda to wszyscy są bezkarni i trują innych.

W związku z Pana zawiadomieniem z dnia 10.01. br. przeprowadzona została kontrola posesji na ul. Wierzbowej, w wyniku której funkcjonariusz Policji pouczył o obowiązkach wynikających z ustawy o ochronie środowiska.

Dziękując za przekazaną informację, pozostaję z poważaniem

Marek Zdunek
Wójt

12 lipca 2016 | Eugeniusz Małecki

Zmarł Zasłużony dla Gminy Gołuchów dr Jan Łubiński. A na stronie gminy cisza..... Tak się nie robi!!!!

Dziękuję za sugestię
Marek Zdunek

01 kwietnia 2016 | Daniel Wolny

Szanowny Panie Wójcie. Jako mieszkaniec Kucharek, dojeżdżam do pracy do Kalisza. Droga od krzyżówki na Borczysko w stronę Kuchar jest w opłakanym stanie. Czy w zawiązku z tym planowana jest wymiana nawierzchni lub załatanie chociaż tych największych dziur, których jest naprawdę sporo. Dziś jadąc od Kuchar wpadłem w bardzo głęboką dziurę i uszkodziłem felgę.Dodam, iż z Kucharek i pobliskich miejscowości również dużo osób pokonuje ten odcinek w drodze do pracy. Z poważaniem Daniel Wolny

Dziękując za zadane pytanie pozwolę sobie odpowiedzieć w następujący sposób:

Droga Kuchary – Krzywosądów, co prawda jest drogą powiatową i znajduje się w zarządzie Powiatu, tym nie mniej mając na względzie, z jednej strony jej ważność komunikacyjną, a z drugiej zły stan niektórych jej odcinków, jestem w stałym kontakcie z Zarządem Dróg Powiatowych w kwestii planowanych prac remontowych. Według posiadanych informacji remont cząstkowy (łatanie) na terenie naszej gminy ma się rozpocząć w przyszłym tygodniu.
Jednocześnie, ze wspólnych pieniędzy powiatowych i gminnych, opracowywany jest plan gruntowej modernizacji drogi wraz z jej poszerzeniem (wycinką drzew) oraz budową ścieżki rowerowej. Projekt znajduje się na etapie końcowym. Szacuje się, że koszt przebudowy całej drogi od Kuchar do Krzywosądowa przekroczy 10 mln. zł. Zważywszy na wysoki koszt realizacji całego zadania, w jednym etapie przebudowa będzie możliwa tylko wtedy, kiedy Powiat otrzyma dotację z Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny. Licząc się jednak z tym, że będzie to bardzo trudne, najprawdopodobniej droga ta będzie remontowana etapami. W takiej sytuacji pierwszy będzie przebudowany najgorszy odcinek, o którym Pan wspomniał w swoim zapytaniu tj. odcinek Kuchary – Borczysko. Ze swej strony podejmę wszelkie starania, aby miało to miejsce w roku 2017. Podobnie również o tym zadaniu wyraził się na Sesji w Gołuchowie w dniu 30 kwietnia br. Pan Maciej Wasielewski – Starosta Pleszewski. Ostateczna jednak decyzja zapadnie jesienią, kiedy Rada Powiatu będzie przyjmowała budżet na rok 2017.
Jeszcze raz dziękuję za zadane pytanie. Przyjęta forma kontaktu pozwala mi odpowiadać na nurtujące Mieszkańców pytania, wyjaśniać podejmowane przez samorząd decyzje, jak również przyjmować sugestie i spostrzeżenia, które są dla mnie bardzo cenne.

Pozdrawiam
Marek Zdunek

08 marca 2016 | Kaja Król-Brandyk

Szanowny Panie Wójcie! Zwracam się z prośbą o udostępnienie przepisów i regulaminów dotyczących Przytuliska w Gołuchowie. Jestem mieszkanką Gminy Gołuchów, Gmina ma Certyfikat Przejrzystości Publicznej, dlatego uprzejmie proszę o przesłanie w/w dokumentów na e-mail kajakrol@tlen.pl Pisałam w tej sprawie do pani Mileny Siudy dzisiaj przed 9, ale do tej pory nie otrzymałam odpowiedzi. Z poważaniem, Kaja Król-Brandyk Z poważaniem, Kaja Król-Brandyk

Dzień dobry,
z uwagi na nieobecność Pana Wójta, niezwłocznie po otrzymaniu maila od Pani zwróciłam się z zapytaniem do p. Mileny Siudy odnośnie wspomnianych dokumentów. W odpowiedzi uzyskałam informację, iż Zarządzenie i Uchwała dot. Przytuliska zostały już do Pani wysłane.
Nadmienię, że w BIP-ie Gminy Gołuchów obok tych dokumentów może Pani odszukać również uchwałę Nr XXIV/251/2013 Rady Gminy Gołuchów z dnia 07.03.2013 w sprawie uchwalenia Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Gołuchów, w którym w rozdziale 6 znajdzie Pani także informacje dot. utrzymania zwierząt na terenie naszej Gminy.
W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt na mail gmina@goluchow.pl.
Pozdrawiam
Tatiana Stefaniak
Sekretarz Gminy


05 stycznia 2016 | Michał

Panie Wójcie! Kilka lat temu powstał chodnik wraz z ścieżką rowerową na odcinku Gołuchów-Czerminek. Niestety obecnie jest tak zaniedbany, że w niektórych miejscach jego szerokość zwężyła się o 40-50%, głównie przez przyorywanie pod sam krawężnik przez rolników .Dwóch rowerzystów nie ma szans aby przejechać obok siebie.Czy jest możliwość uporządkowania tego chodnika wraz z rowem i zalegającymi tam śmieciami?A może nałożyć jakieś kary dla tych którzy go przysypują ziemią?

Dziękując za zadane pytanie chciałbym poinformować, iż gdy pozwolą na to warunki pogodowe w miarę możliwości uporządkujemy powyższą ścieżkę rowerową. Podobnie jesienią uporządkowaliśmy ścieżkę łączącą Pleszówkę z Turskiem.
Chciałbym jednocześnie dodać, że chodnik ten jest wprawdzie własnością powiatu i to ta instytucja odpowiadać winna za jego stan, mając jednak świadomość, iż Zarządca prawdopodobnie tego nie zrobi bierzemy go na swoje utrzymanie.
Jeszcze raz dziękuję za nawiązanie kontaktu i przekazaną opinię, życzę pomyślności w Nowym 2016 Roku.
Z poważaniem
Marek Zdunek

23 grudnia 2015 | Władysław

Wchdzę na strone gminy - całkiem fajna, ale gdy przychodzi w niej wyszukac informacje potrzebną mieszkańcowi - to juz gorzej. Gdzi mogę sie dowiedziec np ile wynosi stawka za wywóz odpadów komunalnych? Przydałoby sie cos takiego, żeby obywatel w prosty sposób miał do tego dostęp. Nie każdy musi być "oblatany" w internecie. Może pod tym wzgledem ludzie od tych spraw spojrzą na stronę? Z poważaniem Stawicki

Gołuchów 22.12.2015

Dzień dobry, bardzo dziękuję za przesłane pytanie, które pozwala spojrzeć na realizowane przez nas zadania, oczami Mieszkańca.
Odpowiadając, informuję, że wszystkie niezbędne dane dotyczące gospodarki odpadami zamieszczane są w Biuletynie Informacji Publicznej naszej gminy, gdzie w celu pobrania żądanej informacji można posłużyć się wyszukiwarką. Natomiast stawki za odbiór odpadów można znaleźć w Uchwale Nr VIII/54/2015 Rady Gminy Gołuchów z dnia 10 czerwca 2015 r. w sprawie: dokonania wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia takiej opłaty oraz ustalenia stawki opłaty za pojemniki o określonej pojemności. Uchwała ta znajduje się w zakładce prawo miejscowe, również w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Gołuchów.
Niezależnie od umieszczenia uchwały w BIP, zgodnie z Ustawą o utrzymaniu i porządku w gminach (Dz. U. z 2013 r. , poz. 1399 z późn. zm), w przypadku zmiany stawki każdy właściciel nieruchomości informowany jest indywidualnie o takiej zmianie w formie pisemnej.
Nie mniej, mając na uwadze Pana zastrzeżenia co do trudności z wyszukiwaniem poszczególnych informacji, w przyszłości uchwały dot. gospodarki odpadami będziemy umieszczać dodatkowo w zakładce Gospodarka odpadami tak aby po jej otwarciu Mieszkaniec miał dostęp do pełnej informacji w jednym miejscu.
Jeszcze raz dziękuję za kontakt i jednocześnie przesyłam życzenia zdrowych pogodnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Z poważaniem
Marek Zdunek - Wójt

28 października 2015 | mmmmm

czy w miejscowości kucharki na polu kultona (szkudła - kucharki na nowej drodze na meryng) jest pozwolenie na kopanie studni głębinowych to jest nie daleko gdzie jest studnia wody pitnej dla naszych miejscowosci wiec nie wiem kto mu jesli ma pozwolenie wydał ? wiec prosze o interwencje . bo na najbliszym zebraniu wiejskim bendzie ta sprawa ruszona

W odpowiedzi na Pana/Pani mail informuję, iż niniejsza informacja zostanie przekazana zgodnie z właściwością do Starostwa Powiatowego w Pleszewie.
z poważaniem
Marek Zdunek
Wójt

12 października 2015 | Hubert Maciejewski

Dzien dobry Panie Wójcie Chcialbym dowiedziec sie o mozliwosci umieszczenia progow wyspowych na ulicy Ostrowsciej w Koscielnej Wsi. Znajoma kontaktowala sie w tej sprawie z p.M.Walczakiem telefonicznie (769 69 63) i podobno nie ma takiej mozliwosci gdyz ulica Ostrowska jest droga powiatowa(?). Tymczasem w mysl ustawy (Dz. U. Nr 220, poz. 2181, z późn. zm.)progi zwalniające nie mogą być stosowane: - na drogach krajowych i wojewódzkich, - na miejskich drogach ekspresowych, ulicach głównych ruchu przyspieszonego (GP), ulicach głównych (G), - na ulicach i drogach wyjazdowych straży pożarnej, stacji pogotowia ratunkowego itp., - na ulicach i drogach, w przypadku kursowania autobusowej komunikacji pasażerskiej, z wyjątkiem PROGÓW WYSPOWYCH, - na jezdniach innych niż bitumiczne, jeżeli nie można zastosować oznakowania poziomego P-25, - na łukach dróg i w innych przypadkach, gdy ich obecność może powodować zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego. Przywołane przepisy nie wykluczają stosowania progów zwalniających na drogach powiatowych i gminnych. przypis: http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/2B9C7483 To z jaka predkoscia poruszaja sie pojazdy po ulicy Ostrowskiej (chyba nie musze dodawac ze to teren zabudowany itp. itd.) przekracza wszelkie normy... Oczywiscie czasami pojawiaja sie partole policji z radarem (prosze z ciekawosci sprawdzic ile praw jazdy zatrzymano w ostatnich tygodniach za przekroczenie predkosci o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym w Koscielnej Wsi, podpowiem tylko ze bylo i kilka...), ale jest to rozwiazanie chwilowe 1-2h i partol zjezdza, gdyz juz wiekszosc jadacych jest poinformowana o odbywajacej sie kontroli i wszystko wraca do normy czyli jazda na calego im szybciej tym lepiej... tylko dla kogo? pieszych? dzieci idacych ulica gdyz NIE MA CHODNIKA? Prosze o interwencje w tej sprawie i informacje o mozliwosci zastosowania progow wyspowych na ulicy Ostrowskiej w Koscielnej Wsi. Pozdrawiam Hubert Maciejewski

Dzień dobry,
Dziękuję bardzo za przesłane zapytanie dotyczące progów spowalniających. Po jego otrzymaniu poprosiłem o rozmowę Kierownika Referatu gospodarki komunalnej, rolnictwa, leśnictwa , ochrony środowiska i gospodarki nieruchomościami p. Marka Walczaka, z którym wyjaśniłem przesłane przez Pana informacje.
Pani, która kontaktowała się z p. Markiem Walczakiem otrzymała od niego informację, że ul. Ostrowska jest drogą powiatową zarządzaną przez Zarząd Dróg Powiatowych w Pleszewie i to do niego należy decyzja w tej sprawie. Dodał, że z tego co się orientuje na drogach powiatowych w powiecie pleszewskim nie są montowane „muldy”. Jednocześnie poinformował, że mieszkańcy są podzieleni, co do potrzeby montażu „muld” i zaproponował, żeby zebrała podpisy innych mieszkańców ul. Ostrowskiej, którzy są zainteresowani montażem „muldy” określając również miejsce jej montażu. Pismo tej treści należy złożyć w Zarządzie Dróg Powiatowych w Pleszewie, ul. Gen. Hallera. W przypadku złożenia pisma w tut. Urzędzie zostanie ono odwrotnie przekazane do Zarządu Dróg, zgodnie z właściwością.
Ostateczna decyzja dotycząca montażu muldy należy bowiem do ZDP.
Jeszcze raz dziękuję za kontakt i możliwość wyjaśnienia przekazanych informacji.

z poważaniem
Marek Zdunek
Wójt

Wyszukiwarka

Realizacja: IDcom-web.pl