Koło Emerytów

Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów.

 

Urząd Gminy Gołuchów

(wejście od strony Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej)

Ul. Lipowa 1

63-322 Gołuchów

tel. 62 7617017 wew. 23

fax. 062 7617 082


Spotkania Klubu Seniora w każdą środę od 9:00 do 12:00

 

Gołuchowskie Koło Emerytów zostało założone w październiku 2002 r. Zarząd tworzyli wówczas: Stanisław Podymski – przewodniczący, Irena Skowrońska – zastępca, Józef Włódarczyk – skarbnik. W chwili powstania Koło liczyło 26 członków.

Emeryci nawiązali liczne kontakty z kołami emerytów w kraju i za granicą. W listopadzie 2004 r. podpisali umowę z Międzynarodową Organizacją Rad Seniorów z niemieckiego Bad Zwischenahn. W marcu 2005 r. wzięli udział w Międzynarodowej Konferencji Seniorów w Niemczech.

Również w 2005 r. przewodnictwo w Kole objęła Irena Skowrońska, rozwijając życie kulturalne i aktywność klubu seniorów. Zorganizowano wyjazdy do kaliskiego teatru, Dzień Kobiet i Mężczyzn, zabawy taneczne wspólnie z Kołem Emerytów z Pleszewa i Kalisza, Dzień Seniora, spotkania wigilijne, pikniki oraz wycieczki rowerowe.

Gołuchowscy emeryci każdego roku uczestniczą w spotkaniu pt. „Senior z Inicjatywą” organizowanym w Krotoszynie.

Koło nawiązało również współpracę z seniorami z niemieckiego miasta Erkner.

W 2007 r. powstał Zespół Wokalno – Muzyczny Klubu Seniora, który po raz pierwszy wystąpił ze swoim programem z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn. Obecnie organizacja liczy 120 członków.

Wyszukiwarka

Realizacja: IDcom.pl